חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אירועי חנוכה | ברכת שלום

תלמידים, חברים, יקרים ויקרות,

בע״ה זכינו לשיעורים מיוחדים לאורך כל ימי חג החנוכה וכן לאירועים בבית המדרש.
לנוחיותכם, ריכזנו את כל המידע בעמוד זה.

אנא הרגישו חופשיים להגיע, להשתתף, לחוות יחד את אורות החג המיוחדים הללו.
שלכם,
צוות ׳ברכת שלום׳

שיעורים מיוחדים עם הרב גוטליב שליט״א

🕯️ שיעור מוצ״ש (כ״ג כסלו, 27.11) בנושא: למה יוונים נקבצו עלי, ופרצו חומות מגדלי? הנסיון לבטל את המצוות המעשיות.

🕯️ בכל יום מימות החג בשעה 10:00, ימסור הרב שיעור מיוחד בנושא פנימיות חג החנוכה מן הספר ״ברכה ושלום״ כרך ד’ מועדים מאמר קי”א.

🕯️ ביום שני נר שני של חנוכה, בשעה 20:00 – שיעור בנושא: מצוות החנוכה.

🕯️ ביום רביעי נר רביעי של חנוכה, שיעור הזום בשעה 20:00 יעסוק בנושא: ההבדל בין צל של קדושה לצל של ס”א

לוח זמנים ואירועים מיוחדים

דברי הרב גוטליב על חנוכה - המשמעות הפנימית, הקבלית

המשמעות העיקרית של החגים היא בהווה. כותב הארי הקדוש שהאור האלוקי שהאיר אז, ונתן לעם ישראל את היכולת לנצח את היוונים, מאיר בכל שנה ושנה. כל איש וכל אישה, לפי ההכנה שלהם, לפי מהות נשמתם, מסוגלים להתחבר לאור האלוקי הזה, אור הגאולה, ולהגדיל את התועלת מחג החנוכה.

אז קודם כל צריכים לדעת שכל אדם הוא עולם קטן, כך דברי הזוהר הקדוש, בכל אדם באופן פרטי יש יהודים ויש יוונים. ידוע שהיוונים הולידו והביאו את הפילוסופיה לעולם, את הלוגיקה, את הרציו(נל), את הסגידה לשכל, את ההליכה לפי הדעת, והיהדות נוגדת את היווניות לגמרי. היהדות בנויה על אמונה למעלה מהשכל, היהדות טוענת שהתפתחות השכל האמיתית, זה רק בזמן שהאדם מסוגל לעלות מעל השכל שלו. גם ביחסים שבין אדם לחברו וגם ביחסים שבין אדם לבורא. הכל תלוי ומושתת על הליכה למעלה מהטבע.

חיות ובהמות גם עובדות לפי הטבע שלהן, טבע אגואיסטי, וחיות לפי ההבנות והלוגיקה שלהן. ואם אדם לא מסוגל לעלות מעל האהבה העצמית שלו, ומעל הרציו הפרטי שלו ולקבל מוסכמות וחוקים מאנשים גדולים שהגיעו לחיבור עם בורא העולם, אז למעשה הוא לא מתרומם הרבה מעל חיים של חיה ובהמה. חג החנוכה, מסמל קודם כל את המלחמה הנצחית של היהודים והיוונים, ואנחנו מקווים שכפי שהקב״ה עשה לנו ניסים אז, בימים ההם, כך יעשה לנו גם ניסים בזמן הזה. כלומר שיתן לנו את היכולת לעלות מעל הטבע ולנצח את היווני שנמצא בתוך כל אחד ואחת מאיתנו.

 מדליקים נרות בחנוכה. הפסוק אומר ״נר ה׳ – נשמת אדם״.

הנשמה האלוקית שיש בכל איש ובכל אישה, נשמה טהורה שהיא חלק אלוקה ממעל היא הנר שאמור להאיר את החיים שלנווהנשמהה זאת מסוגלת להביא אותנו לצורת חיים עליונה, לרמת חיים עליונה של אהבת אלוקים ואדם.

slot qris