חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מערכת מושחתת תשפ”ג

 

בסד

 

מתחלפת ממשלה, ומתמנים שרים חדשים. והשר החדש מפטר ומדיח את כל העובדים הבכירים השייכים לממשלה הקודמת, וממנה מקורבים שלו. משל, העובדים הללו ללא נשמה, וללא הרגשת אדם, אלא רק בובות שאפשר להחליפם לפי הצורך. זו שחיתות נאלחת ומגעילה מדרגה ראשונה. התעלמות כזו מרגשות אנוש… ללא שום בושה, נעשה דבר כזה לנורמה, שאפשר ללא שום סיבה לפטר אנשים ונשים, ובאמצע שנות חייהם, אחר שהתרגלו לעבודה מסוימת, לזרוק אותם ממשרתם, דבר שעלול לגרום למהלומה קשה, שממנה לא יתאוששו.

ועוד נקודה – לטובת הציבור היה עדיף שאדם אחד ישרת באותה משרה שנים רבות, כי הוא מכיר את השטח, ויודע את כל המהמורות וכל החיובים, וממילא יכול לשרת בצורה היעילה והטובה ביותר את הציבור, אבל אם כל שנה שנתיים מחליפים עובדי ציבור במשרד, ונכנסים חדשים, שלא מכירים את הענינים מימינם ומשמאלם, וצריכים להתחיל ללמוד את השטח, הרי הציבור מתענה מכל זה, והיכן טובת הציבור? היכן “ואהבת לרעך כמוך” של כללות הציבור?

וכל זה קיים גם בהתחלפויות המוניציפאליות.

בדור העתיד המתוקן, הכל צריך להיות מסודר לפי הבסיס של “ואהבת לרעך כמוך”, אין אינטרסים, אין מקורבים, אין משרות, כל זה שחיתות שאינה מתאימה אף לגויים, לא כש”כ ליהודים. הכל יהיה בהתאמה לאדם שממולך, ולא בהתאמה לעצמך ולאינטרסים שלך.

slot qris