חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הדר מוכתר– יוקר המחיה

בסד

 

 

צעקות על יוקר המחיה, אין אפשרות לקנות דירה, ואין אפשרות להתקיים. דו”ח האו אי סי די בישראל – מחירי הדירות עלו בשמונים ואחד אחוז, אנחנו מספר 3 בעולם ביוקר דירות. שליש מהאוכלוסיה כאן נאלץ להוציא יותר מארבעים אחוז ממשכורתו לתשלום שכר דירה. ומה נשאר לו בכדי לקנות אוכל, ושאר צרכים? מהבחינה הזו אנו מספר 2 בעולם.

סיבת הדבר – כי כל אחד חושב רק על עצמו, כל אחד רוצה לגרוף לתוך בטנו מה שיותר נכסים ורווחים. לעולם לא יהיה ניתן להוריד את יוקר המחיה בצורה כזו.

יש רק אפשרות אחת, לבטל את יוקר המחיה – מהפיכה חברתית עצומה מבתי הספר, להתחנך על ברכי העקרון של אהבת הזולת, כפי שרוצה התורה. אהבת הזולת אין משמעותה לתת שקל לעני חולף, או ללכת לבקר חולה בלבד. אהבת הזולת משמעותה: להקדיש את כל חיי עבור הזולת. כפי שאומרת המשנה שצורת החיים העדיפה היא “שלי שלך, ושלך שלך”, כלומר אני מוכן לתת את כל אשר לי לך, ואינני דורש ממך שום תמורה.

אהבת הזולת היא כל היהדות, כפי שרבי עקיבא אמר שאהבת הזולת היא הכלל המרכזי של התורה, וכן אמר הלל הנשיא לאותו הגר – כל התורה היא פירוש לאהבת הזולת.

בזמן שכולם יעבדו ללא משכורת, יהיה לכל אחד הכל, ולאף אחד לא יחסר כלום.

מהו הבנזין של העבודה? אהבת הזולת, אהבת ישראל.

קבלנים יבנו בתים וישווקו את הדירות לזוגות צעירים ללא שום תמורה. במתווה לאומי כזה, לא יהיה צריך משכורת, כי לכולם יהיה הכל, אם כולם יעשו כך.

הגיע הזמן להפסיק עם המתווה הקפיטליסטי המושחת, ולעבור לדרכה של תורה.

בכדי להצליח בזאת, צריך חומר רעיוני, והוא כבר מוכן – פנימיות התורה דוגלת בכל זה.

פשוט ללמד זאת בכל מוסדות החינוך, ולצאת לדרך.

כולם עובדים כמו שעובדים במציאות הנוכחית: מינימרקט, הייטק, בתי חרושת, גני ילדים, אלא לא עובדים עמ”נ לקבל, כי אם עמ”נ לתת. ואז נוכל לחיות כאן בגן עדן.

זו טפשות לסמוך על מי מן הפוליטיקאים שיעשו עבורכם משהו, רק מי שבעצמו אין לו איפה לגור, ואין לו מה לאכול, מבין את המצוקה. עולם הפוליטיקה ברובו מונע ע”י אינטרסים של כבוד וכסף, ורק בזמן שתשימו סכין מאיים על צוארם, או סכין תקשורתי, או סכין של איום חברתי, אז יתחילו לזוז, ולא יזוזו מילימטר מעבר למה שהאיום מחייב. ומה כבר יוכלו לעשות בשבילכם, כאשר כולם רוצים רק לקבל ולא לתת? זו תמימות לחשוב כך.

אלא רק המתווה של פנימיות התורה הוא היחיד שיכול להפוך את המצב הנוכחי על פיו, ולייצר חברה מתוקנת, שבה לכולם יש הזדמנות שוויונית לחיות בצורה נורמלית.

הזיה? חלום? אין ברירה. אין פתרון אחר.

slot qris